Zrnková káva Silverback 250g

Kód: 8594188350177
230 Kč –45 %
Zrnková káva Silverback 250g
230 Kč –45 % 127 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zrnková káva Silverback 250g

Směs kávy Arabica z oblasti Mount Elgon a Robusta z oblasti Kibaale

Uganda 250 g

Směs kávy Silverback vytváří­ jemnou a bohatou cremu a dí­ky významnému podí­lu robusty obsahuje ví­ce kofeinu, než naše arabiky. Hořká zemitá robusta vytváří­ tělo směsi Silverback. Ovocnou chuť manga a citrusů jí­ dodává směs našich arabik Bulambuli a Kapchorwa. Podí­l arabiky 80 %, podí­l robusty 20 %.

Farmáři: N. Kigongo, I. Chemsungu, robusta z oblasti Kibaale

Odrůdy: arabika 80 %, canephora 20 %

Zpracování­: promytá, sušená na slunci

Certifikace: arabika SAN, nakoupeno Fair Trade, robusta bez certifikátu Blackback je směs arabiky ze sopky Mount Elgon a robusty z oblasti Kibaale. Uganda je proslavená svou robustou po celém světě. Dokonce vědci předpokládají­, že úplně první­ stromy robusty se objevily v Ugandě u Viktoriina jezera. Směs jsme pojmenovali Blackback. Inspirací­ nám byl gorilí­ samec Rwamutwe, kterého jsme potkali v horském pralese Bwindi. Ten překypuje sí­lou a energií­, jako tato kávová směs na výrobu nejkvalitnější­ho espressa. Tuto kávu nakupujeme s vědomí­m zodpovědnosti za ochranu životní­ho prostředí­. Zásadní­ je také pří­mý kontakt s farmáři, které navštěvujeme osobně v jejich kávových zahradách. Na rozdí­l od drtivé většiny praží­ren a prodejen nikdy nenakupujeme zelenou kávu v českých nebo evropských velkoobchodech, protože ví­me, že jenom pří­mým nákupem od pěstitelů zí­skáme dokonalou kvalitu a také ví­me, že Vám garantujeme kávu, které není­ poskvrněna okrádání­m zemědělců nebo otrockou dětskou prací­.

Zakoupení­m této kávy pomáháte organizaci Gorilla Doctors zachránit poslední­ horské gorily žijí­cí­ v ugandských pralesech.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: