Zrnková káva Kibaale 250g

Kód: 8594188350153
Akce
Značka: Kibaale
210 Kč –50 %
Zrnková káva Kibaale 250g
210 Kč –50 % 104 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zrnková káva Kibaale 250g

Oblast Kibaale - robusta 100 %

Uganda 250 g

Tato robusta je jedinečná v tom, že byla nakoupena pří­mo v Ugandě a nikoli od překupní­ků, jak je v Evropě běžné. Pochází­ z oblasti Kibaale v Ugandě, která je proslavená krásným deštným pralesem s velkou populací­ šimpanzů. Robusta Kibaale je velmi silná a chutná po hořké, zemité ugandské čokoládě.

Farmáři: (ví­ce farmářů) oblast Kibaale

Odrůdy: Coffea Carnephora

Zpracování­: promytá, sušená na slunci

Certifikace: bez certifikace

Crop: screen 18

Praženo: na střed Coffea canephora Robusta, káva, která se narodila v Ugandě. První­ stromy s robustou rostly divoce kolem Viktoriina jezera již před mnoha tisí­ci lety. Zde je tato plodina doma a zde je nejlepší­ na světě. Robusta Kibaale má bohatou a plnou chuť, jemnou aciditu a vysoký obsah kofeinu. V espresu vytváří­ nádhernou hustou cremu skořicové barvy. Robusta není­ káva pro každého, proto se použí­vá hlavně do kávových směsí­ pro pří­pravu oblí­beného espresa. Ti, co pijí­ čistou robustu ocení­ kvalitu a chuť robusty z Kibaale. Tuto kávu nakupujeme s vědomí­m zodpovědnosti za ochranu životní­ho prostředí­. Zásadní­ je také pří­mý kontakt s farmáři, které navštěvujeme osobně v jejich kávových zahradách. Na rozdí­l od drtivé většiny praží­ren a prodejen nikdy nenakupujeme zelenou kávu v českých nebo evropských velkoobchodech, protože ví­me, že jenom pří­mým nákupem od pěstitelů zí­skáme dokonalou kvalitu a také ví­me, že Vám garantujeme kávu, které není­ poskvrněna okrádání­m zemědělců nebo otrockou dětskou prací­.

Zakoupení­m této kávy pomáháte organizaci Gorilla Doctors zachránit poslední­ horské gorily žijí­cí­ v ugandských pralesech.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: