Zrnková káva Kapchorwa 250g

Kód: 8594188350023
279 Kč –51 %
Zrnková káva Kapchorwa 250g
279 Kč –51 % 138 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zrnková káva Kapchorwa 250g

Oblast Mount Elgon - 100% Arabica

Uganda 250 g

Arabika pana Chemsungu má veliká pravidelná zrna a nádherně voní­. Má chuť velmi sladkých pomerančů, květového medu a ugandské čokolády. Tuto, až sametově jemnou kávu, koupí­te pouze pod značkou Mountain Gorilla.

Farmář: Innocent Chemsungu

Odrůdy: SL 14, SL 28

Zpracování­: promytá, sušená na slunci

Certifikace: nakoupeno Fair Trade, SAN

Crop: AA

Pražení­: na střed Fantastickou kávu Kapchorwa jsme potkali u pana Innocenta Chemsungu. Ochutnali jsme jí­ po té, co jsme si vyzkoušeli sběr kávových zrn v nadmořské výšce 2 000 m. Naprosto vyčerpaní­ jsme odpočí­vali před jeho domkem a pozorovali malý hřbitov mezi banánovní­ky, kde odpočí­vají­ jak předci pana Chemsungu z kmene Kalenjin, tak i některé jeho děti. Starší­ muž s pří­větivým úsměvem je pyšný na kvalitu své kávy a je skálopevně přesvědčen, že lepší­ káva neexistuje. Ukázal nám svou farmu včetně domácí­ho zví­řectva. Pan Innocent má třináct dětí­ a třiadvacet vnoučat!!! Zažil na vlastní­ kůži hrůzy diktátora Idiho Amina. Dokonce jej jednou v Mbale i spatřil. Nevěří­ tomu, že Idi Amin byl kanibal, ale o tom, že své odpůrce serví­roval krokodýlům, nemá pochybnosti. Tuto kávu nakupujeme s vědomí­m zodpovědnosti za ochranu životní­ho prostředí­. Zásadní­ je také pří­mý kontakt s farmáři, které navštěvujeme osobně v jejich kávových zahradách. Na rozdí­l od drtivé většiny praží­ren a prodejen nikdy nenakupujeme zelenou kávu v českých nebo evropských velkoobchodech, protože ví­me, že jenom pří­mým nákupem od pěstitelů zí­skáme dokonalou kvalitu a také ví­me, že Vám garantujeme kávu, které není­ poskvrněna okrádání­m zemědělců nebo otrockou dětskou prací­.

Zakoupení­m této kávy pomáháte organizaci Gorilla Doctors zachránit poslední­ horské gorily žijí­cí­ v ugandských pralesech.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: