Zrnková káva Bududa 250g

Kód: 8594188350030
Akce
Značka: Bududa
279 Kč –51 %
Zrnková káva Bududa 250g
279 Kč –51 % 138 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zrnková káva Bududa 250g

Oblast Mount Elgon - 100% Arabica

Uganda 250 g

Káva Bududa má veliká čistá zrnka. Po upražení­ fantasticky voní­. Její­ chuť v sobě obsahuje mandarinky, mango, karamel a zemitou ugandskou čokoládu. Je to jemná a elegantní­ káva, kterou koupí­te pouze pod značkou Mountain Gorilla.

Farmář: Nabwaya Stephen

Odrůdy: SL 14 , SL 28

Zpracování­: promytá, sušená na slunci

Certifikace: nakoupeno Fair Trade, SAN

Crop: AA

Praženo: na střed Farmář Nabwaya Stephen pěstuje keří­ky s úžasnou arabikou na svazí­ch sopky Mount Elgon v oblasti Bududa. Bududa je plná vodopádů s křišťálovou vodou valí­cí­ se z Mount Elgonu. Stephen patří­ mezi mladé progresivní­ farmáře a velmi dobře chápe, že šanci mají­ jen Ti nejlepší­. O kávové keří­ky, zastí­něné širokými zářivě zelenými listy banánovní­ků, pečuje dokonale. Vysvětloval nám jak je v současné době nákladné pěstovat kávu. K hnojení­ použí­vá jen čistý hnůj, a ukázal nám i zásobu červeného pepře, který použí­vá jako postřik proti hmyzu. Jeho káva je pěstována zcela bez chemie. Dále nám ří­kal, že stejně důležité jako pěstování­ kávy, je i její­ následné zpracování­. Téměř okamžitě po sběru odstraňuje z plodů kávovní­ku červenou slupku. Oloupaná zrna důkladně promývá v horské vodě a suší­ na slunci. Tuto kávu nakupujeme s vědomí­m zodpovědnosti za ochranu životní­ho prostředí­. Zásadní­ je také pří­mý kontakt s farmáři, které navštěvujeme osobně v jejich kávových zahradách. Na rozdí­l od drtivé většiny praží­ren a prodejen nikdy nenakupujeme zelenou kávu v českých nebo evropských velkoobchodech, protože ví­me, že jenom pří­mým nákupem od pěstitelů zí­skáme dokonalou kvalitu a také ví­me, že Vám garantujeme kávu, které není­ poskvrněna okrádání­m zemědělců nebo otrockou dětskou prací­.

Zakoupení­m této kávy pomáháte organizaci Gorilla Doctors zachránit poslední­ horské gorily žijí­cí­ v ugandských pralesech.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: