CRETAN FARMERS Verbena citronová 45g

Kód: 6814
129 Kč
Skladem (>5 ks)

CRETAN FARMERS

Verbena citronová

Sušené listy z původně jihoamerické rostliny "verbeny citronové", která na Krétě zdomácněla pro přípravu lahodného teplého i studeného nápoje. Verbenu citronovou hojně používali již staří Inkové a do Evropy jí přivezli Španělé.

Produkt nejvyšší kvality ve znovu uzavíratelném obalu doypack.

Hmotnost: 45g

Detailní informace

Detailní popis produktu

CRETAN FARMERS

Verbena citronová, sušené lístky

Balení: znovuuzavíratelný sáček doypack, 45g

Několik lístků této rostliny přidaných do jakéhokoliv bylinného čaje, z něj udělá chutný, po citronu silně vonící nápoj. Tvrdí se, že citronová vůně verbeny, je až několikanásobně silnější, než vůně samotného citronu.

Na Krétě si verbena citronová našla široké uplatnění v gastronomii, v kosmerickém průmyslu, ale i jako chutný, prospěšný čaj. Známé je její využití pro přípravu lahodného, letního studeného nápoje, kde se používá spolu s mátou.

Příprava horkého nápoje: cca 10 lístků verbeny umístěte do 200-250ml hrnku a zalijte vroucí vodou, přiklopené nechte cca 5-10 minut louhovat, sceďte a podávejte. Možno osladit stévii sladkou nebo medem.

Příprava studeného nápoje: dle chuti umístěte několik lístků verbeny do hrnku a zalijte 100ml vroucí vody. Přiklopené nechte 10 minut louhovat, sceďte a nechte zchladit. Obsah hrnku přelijte do džbánu, dochuťte několika listy čerstvé máty, doplňte několik kostek ledu a podávejte. Možno dochutit stévií sladkou.

Doporučené dávkování: 0,5l až 1,5l horkého nápoje denně, studený nápoj neomezeně, nelze se předávkovat

Bohužel, podle nařízení EU 432/2012 není možné u jiných než farmaceutických, průmyslově vyrobených produktů, zveřejňovat obecně známé léčivé účinky přírodních produktů, ani léčebné účinky jednotlivých složek těchto produktů.

Proto ani my nemůžeme v souvislosti s nabídkou našeho konkrétního produktu uvádět jeho případné léčivé účinky.

I v tomto případě se vše o této vysoce ceněné bylině dozvíte z odborných i populárních publikací na internetu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vzácné byliny a koření z Kréty
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.06 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: