"Bylinky od naturbites.cz si vychutnávám ráno i večer", říká naše zákaznice Lucka Vondráčková.

Lucie a vzácné byliny z Kréty

Přátelé, ve velmi krátké době pro Vás připravíme nové druhy bylin k přípravě skvělých čajů nebo tinktur. Některé Vám poslouží v kuchyni jako středomořské aromatické koření, jiné i jako skvělý čaj. Toto dvojí využití bylinek je ve Středomoří zcela běžné. Můžete takto využít například mátu peprnou, tymián, saturejku, bazalku a šalvěj bílou/krétskou, která je mnohem silnější, než u nás rostoucí šalvěj přeslenitá.

Nabídku jsme rozšířili i o krétské posilující čajové směsi Karteraki a zimní Anatolaki.

Ostrov Kréta je domovem 3 vzácných, endemických bylin, které jeho obyvatelé po tisíciletí využívají pro svou kondici, vitalitu a při výrobě tradiční krétské olivové kosmetiky.

Jedná se o Cist krétský, neboli Horskou růži, Dobromysl krétskou, neboli Dictamos a Krétskou malotiru, specifickou formu i jinde v Řecku rostoucího Hojníku lékařského (Řeckého horského čaje).

Kréťané věří, že těmto bylinám a jejich každodennímu užívání ve formě horkého nápoje, vděčí za svou dlouhověkost a vitalitu.

Bylinné směsi pro přípravu horkých nápojů, které Vám nabízíme, představují tu nejvyšší možnou, na trhu dostupnou kvalitu. Byliny pro jejich přípravu pocházejí výhradně z rodinné farmy, a jsou sbírány a sušeny s odbornou péčí a náležitou úctou k dědictví předků, které říká, že nejvíce prospěšné jsou mladé, zelené lístky a ještě nerozvinutá poupata květů. Byliny nepochází z intenzivní zemědělské produkce a jsou dodávány dokonale vyčištěné.

Vedle těchto 3 endemických bylin, Vám postupně nabídneme i další druhy bylin a koření, původem z téže rodinné farmy rodiny Halabalaki z Mesarské nížiny, ležící na jihu bájné Kréty.

Internet obsahuje mnoho populárních i odborných článků o vlastnostech těchto vzácných bylin, z nichž v poslední době nabývá na významu především Cist krétský.

Rychlé info
CRETAN FARMERS Cist krétský Aladania 90 gCRETAN FARMERS Cist krétský Aladania 90 g

CRETAN FARMERS Cist krétský Aladania 90 g

Počet hvězdiček je 5 z 5
Skladem
5,15 € (5,72 €/100 g)
Sušené mladé lístky a nerozvinutá poupata Cistu krétského, na přípravu velmi chutného, teplého nápoje, plného polyfenolů a dalších…