Extra panenský olivový olej, ELLADA, plech 1 l

Cena
359 Kč


Kód produktu
ELL1762

Momentálně nedostupné
ks

ELLADA, extra panenský, jednodruhový olivový olej z Kréty, 1 litr, plechová dóza, sklizeň 2023.
Jedná se o typický, krétský extra panenský olivový olej z odrůdy Koroneiky, velmi kvalitní, filtrovaný, pro univerzální použití, jemné, velice příjemné chuti. Více

Ellada, Extra panenský Olivový olej 1litr (plech) – zdroj zdraví a vitality!

Olivový olej po tisíciletí tvoří základ středomořské stravy. Tento jemný olej je obdařen mnoha prospěšnými látkami a benefity. Dlouhodobě je spojován se zdravým životním stylem a řeckou tradicí. Na Krétě začalo pěstování olivovníků před tisícovkami let, Podle historických údajů měl olivový olej výsadní postavení už za Mínojské civilizace, kdy byl významným exportním artiklem nejen jako potravina, ale i jako hlavní složka skvělých kosmetických a hygienických přípravků, které měla v oblibě už bájná Kleopatra.

ELLADA je vysoce kvalitní extra panenský olivový olej. Rodina Stivaktis tak pokračuje v tradici svých předků.
ELLADA extra panenský olivový olej, je lisován z oliv sklizených v rodinných olivových hájích. Nadmořská výška, krétské mikroklima a způsob výroby jsou zárukou, že tento olej můžeme označit za excelentní produkt.

Ellada olivový olej se vyrábí lisováním za studena, aby byly zachovány jeho prospěšné složky. Má velmi nízkou kyselost (0,3% po vylisování) a je bohatý na polyfenoly (antioxidanty), které vytváří jeho ovocnou, lehounce nahořklou chuť a zelenou barvu.