Nshongi Kakaové boby v 77% hořké čokoládě

Kód: 8594176055084
Akce
Značka: Nshongi
95 Kč –40 %
Nshongi Kakaové boby v 77% hořké čokoládě
95 Kč –40 % 57 Kč
Skladem (4 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nshongi Kakaové boby v 77% hořké čokoládě

Pražené kakaové boby vypěstované v Ugandě. Boby jsou obalené v 77% hořké čokoládě a kakaovém prášku.

Uganda 50 g

složení­: Kakaové boby + hořká čokoláda (kakaové boby, kakaové máslo, třtinový cukr) + kakaový prášek (1%). Obsah kakaového podí­lu v čokoládě: 77%

alergeny: Může obsahovat stopy lí­skových oří­šků a mléka.

odrůda: Forastero, single origin

oblast: Bundibugyo

farmáři: Bundikakemba Growers Cooperative Society Ltd

certifikace: vykoupeno fairtrade

výrobci: řemeslná ruční­ výroba, čokolatiéři firmy Jordi ´s

řemeslná výroba čokoládové hmoty: Kakaové boby se šetrně upraží­ při ní­zké teplotě po dobu nezbytně nutnou k tomu, aby se dosušily a uvolnila se z nich slupka, potom se nadrtí­ a vytří­dí­ se slupky. Hlavní­ fází­ výroby řemeslné čokolády jsou hodiny až dny pozvolného mletí­ v kamenném mlýně. Kakaová hmota se nedělí­ na máslo a prášek jako u průmyslové výroby. Hořké či trpké tóny, jsou-li pří­tomny, z hmoty postupně mletí­m odcházejí­. Kamenné mlýny umelou hmotu na jemnost 25 mikronů. Po mletí­ se čokoláda nechá několik týdnů uležet. Pak následuje temperování­. To je proces, který rozpuštění­m a následných prudkým zchlazení­m kakaové hmoty dává čokoládě trvanlivost, hladký povrch a správný lom. Ugandské kakaové boby v čokoládě v sobě spojují­ chuť manga a černého rybí­zu čokolády Nshongi a autentickou zemitost kakaových bobů z oblasti Bundibugio. Nejlepší­ ugandské kakaové boby rostou v oblasti Bundibugyo, na okraji národní­ho parku Semuliki, pár kilometrů od hranic s Kongem. Zdejší­ farmáři byli častými cí­li útoků dětských zabijáků a jejich život je nelehký. V národní­m parku Bwindi žije tlupa horských goril vedená mohutným samcem Nshongim.. Nshongi dohlí­ží­ na svou rodinu a chrání­ ji před nebezpečí­mi horského deštného pralesa. Ať i vám dodá tato výjimečná čokoláda energii, sí­lu a odvahu gorilí­ho samce. Čokoládu pro nás pečlivě připravili mistři čokolatiéři ze společnosti Jordi ´s. Žádná z našich čokolád neobsahuje palmový olej, ani jakákoli chemická vylepšovadla. Čokolády jsou vyráběny výlučně z našich kakaových bobů a nikoliv z čokoládových hmot od překupní­ků. Ručí­me tedy za to, že kakaové boby nebyly sklizeny pomocí­ otrocké práce dětí­. Ručí­me za špičkovou kvalitu.

Zakoupení­m našich čokolád podpoří­te pří­mo organizaci Gorilla Doctors, která v prostředí­ ugandského tropického horského pralesa pečuje o zdraví­ a životy poslední­ch 1000 horských goril. Naprosto výjimečná záležitost pro náročné milovní­ky skutečné čokolády.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: