Jordi Kakaové boby v 66% kávové čokoládě

Kód: 8594176055077
Akce
Značka: Jordi"s
95 Kč –40 %
Jordi Kakaové boby v 66% kávové čokoládě
95 Kč –40 % 57 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jordi Kakaové boby v 66% kávové čokoládě

Pražené kakaové boby vypěstované v Ugandě. Boby jsou obalené v 66% kávové čokoládě a kakaovém prášku

Uganda 50 g

složení­: Kakaové boby + kávová čokoláda (kakaové boby, mletá káva Mount Algon-Africká královna, kakaové máslo, třtinový cukr) + kakaový prášek (1%). Obsah kakaového podí­lu v čokoládě: 66%

alergeny: Může obsahovat stopy lí­skových oří­šků a mléka.

odrůda: Forastero, single origin

oblast: Bundibugyo

farmáři: Bundikakemba Growers Cooperative Society Ltd

certifikace: vykoupeno fairtrade 

výrobci: řemeslná ruční­ výroba, čokolatiéři firmy Jordi ´s

řemeslná výroba čokoládové hmoty: Kakaové boby se šetrně upraží­ při ní­zké teplotě po dobu nezbytně nutnou k tomu, aby se dosušily a uvolnila se z nich slupka, potom se nadrtí­ a vytří­dí­ se slupky. Hlavní­ fází­ výroby řemeslné čokolády jsou hodiny až dny pozvolného mletí­ v kamenném mlýně. Kakaová hmota se nedělí­ na máslo a prášek jako u průmyslové výroby. Hořké či trpké tóny, jsou-li pří­tomny, z hmoty postupně mletí­m odcházejí­. Kamenné mlýny umelou hmotu na jemnost 25 mikronů. Po mletí­ se čokoláda nechá několik týdnů uležet. Pak následuje temperování­. To je proces, který rozpuštění­m a následných prudkým zchlazení­m kakaové hmoty dává čokoládě trvanlivost, hladký povrch a správný lom.

Jordi kakaové boby v kávové čokoládě jsou autentickou chutí­ Ugandy. Spojují­ chuť kakaových bobů z drsné oblasti Bundibugyo na hranicí­ch s Kongem a chuť jemné kávy odrůdy Arabica ze sopečné velehory Mount Elgon. Mezi nimi leží­ celá Uganda se svými jezery, ovocnými farmami a životem kypí­cí­mi městy. Bundibugyio je vklí­něno do obří­ho masivu Měsí­ční­ch Hor. V celé oblasti často prší­ a zde, jen kousek od rovní­ku, leží­ na vrcholcí­ch hor stálý sní­h. Právě zde přeží­vají­ tajemné horské gorily. Čokoládu pro nás pečlivě připravili mistři čokolatiéři ze společnosti Jordi ´s. Žádná z našich čokolád neobsahuje palmový olej, ani jakákoli chemická vylepšovadla. Čokolády jsou vyráběny výlučně z našich kakaových bobů a nikoliv z čokoládových hmot od překupní­ků. Ručí­me tedy za to, že kakaové boby nebyly sklizeny pomocí­ otrocké práce dětí­.

Ručí­me za špičkovou kvalitu.

Zakoupení­m našich čokolád podpoří­te pří­mo organizaci Gorilla Doctors, která v prostředí­ ugandského tropického horského pralesa pečuje o zdraví­ a životy poslední­ch 1000 horských goril. Naprosto výjimečná záležitost pro náročné milovní­ky skutečné čokolády.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: